kontakt:

510 816 122

GPS
49 43 167
21 48 485

tel. 510 816 122

korona_b@o2.pl

NIP 684-117-52-67
REG 180231270

Cennik

czyszczenie plam

Księga Gości

Klienci:


Hotel Nad Przełomem
ul. Trzech Koron 34 Sromowce Niżne - Pieniny


KPB


Kleberg


OWI - Potok


Przedszkole w Krościenku Wyżnym


Zespół Szkół w Korczynie


Szkoła języków Obcych

Muzeum rzemiosla w Krosnie
Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Dwór_Kombornia
Dwór Kombornia

Huta_Sabina_Rymanow
www.sabinaglass.com.pl


Softin.pl

PIWwB
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzozowie

PBPP
Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego


Pensjonat Amelia -Rymanów Zdrój

plus gsm krosno
Plus GSM Krosno


Urząd Miasta Krosna


Lotos Asfalt Jaslo

FRANCISZKANIE - KROSNO


AP Edukacja Rzeszow


Jaś Wędrowniczek
Rymanów


Instytut Nafty i Gazu Krosno


Kino Wczasowicz
Iwonicz Zdroj


Dom Ludowy w Korczynie

II LO Krosno

 

 

Pranie / czyszczenie dywanów Wetlina_Cisna_Komańcza_Rzepedź_Bieszczady

Na terenie Wetliny, Cisnej, Komańczy, Rzepedzi i innych przylegających miejscowości, pranie /czyszczenie dywanów, sof, krzeseł, kanap, tapicerek itp. organizujemy na zasadzie większych zleceń:  hotele, pensjonaty, agroturystyka, przedszkola.
lub dom + dom sąsiada.

Nasza flota liczy kilka maszyn. Do większych powierzchni dojeżdżamy na terenie całego Podkarpacia.

tel.   510 816 122

Promocja:
 sofa + 2 fotele 99zł

 

- pranie / czyszczenie dywanów, wykładzin
- pranie / czyszczenie tapicerki meblowej - sofy, krzesła (również antyczne)
- pranie tapicerki samochodowej

 

Profesjonalny angielski sprzęt - prawie dwukrotnie mocniejszy od Karchera!
Środek piorący Karcher RM 760 bezpieczny dla zdrowia posiada atest PZH

Zadzwoń, zapytaj...

Uwaga!

 Dywany lekko i średnio zabrudzone nie są przemaczane i schną średnio od 3 -6 godzin - nie stanowią one żadnego zagrożenia dla drewnianych podłóg..- metoda czyszczenia dywanu

 

dywan przed praniem dywan po praniu

fotel przed praniem fotel po praniu

 

 

Czyszczenie ekstrakcyjne:

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię, a następnie odessanie go wraz z brudem. Można taką metoda czyścić wykładziny dywanowe, dywany, tapicerki, a nawet innego rodzaju dekoracyjne materiały tekstylne, takie jak kotary.

Czyszczenie przeprowadza się maszyną ekstrakcyjną (natryskowo-ssącą), zwaną popularnie ekstraktorem. W zależności od czyszczonej powierzchni, stosuje się inne ssawki (końcówki). Do wykładzin
i dywanów stosuje się ręczne ssawki o szerokości dochodzącej do 30 cm, lub specjalne głowice czyszczące wyposażone w wirującą szczotkę. Do tapicerek stosuje się mniejszą ssawkę, która jednocześnie ma mniejszy wydatek detergentu. Do zasłon potrzebna jest specjalistyczna ssawka, której szczelina ssąca zamknięta jest perforowana blachą, aby nie następowało zasysanie tkaniny.

Należy zatem najpierw rozpuścić brud, zanim zostanie on wypłukany. W czyszczeniu ekstrakcyjnym pomiędzy natryskiem, a odsysaniem detergentu, mijają pojedyncze sekundy lub nawet ułamki sekund. Detergenty, używane w maszynach ekstrakcyjnych, są raczej dość delikatne. W związku z tym, ze względu na krótki czas działania i delikatny charakter detergentów, nie można liczyć, że rozpuścimy skutecznie silne zabrudzenia.
Dlatego czyszczenie ekstrakcyjne składa się z dwóch faz:

a) rozpuszczenie brudu przy użyciu tzw. presprayu
b) wypłukanie ekstrakcyjne rozpuszczonego brudu

Prespray natryskuje się przy pomocy spryskiwacza ogrodowego lub przy użyciu specjalnego spryskiwacza przepływowego, lub elektrycznego. W przypadku wykładzin, nakłada się orientacyjnie jeden litr roztworu roboczego na około 10m2. Oczywiście tę ilość trzeba zwiększyć w przypadku wykładzin o ciężkim runie lub bardzo silnie zabrudzonych.

Wykorzystywanie presprayu zmniejsza też ilość wody, która trafia na wykładzinę, ponieważ po wstępnym rozpuszczeniu brudu wystarczy zwykle jednokrotne płukanie.

W przypadku silnych zabrudzeń, samo natryśnięcie presprayu nie wystarcza do rozpuszczenia brudu i trzeba wtedy wetrzeć prespray maszynowo lub ręcznie. Do wcierania presprayu można używać maszyny jednotarczowej z miękką szczotka do dywanówki lub najlepiej maszyny z walcowymi szczotkami. Maszyna jednotarczowa nie jest wskazana w przypadku płytek dywanowych oraz delikatnych wykładzin tkanych lub o ciętym runie.

W zależności od rodzaju włókna i stopnia zabrudzenia, należy dobrać odpowiedni prespray oraz środek do ekstrakcji.

rodzaj włókna

zakres pH
polipropylen PP 3 - 11
poliamid PA 4 - 10
poliamid impregnowany 4 - 9,5
wełna 3 - 8

Ogólna reguła jest taka, że im wyższy odczyn pH, tym skuteczniejsze rozpuszczanie brudu. Jednakże należy pamiętać, że wełna jest wrażliwa na środki zasadowe (alkaliczne), a wykładziny impregnowane ze względu na ryzyko uszkodzenia impregnatu, nie powinny być czyszczone środkami o pH>9,5 (patrz tabela).

Jeśli wykładzina jest jednak silnie zabrudzona, to czasami nie ma wyjścia i należy zastosować środek silniej zasadowy, ale należy wtedy pamiętać o zneutralizowaniu kwaśnym środkiem w czasie płukania ekstrakcyjnego .

Przy doborze presprayu należy również pamiętać o ryzyku przebarwienia wykładziny. W celu upewnienia się, ze można bezpiecznie czyścić danym środkiem, należy wykonać tzw. niebieski test stabilności kolorów.

Test niebieski. Przygotować roztwór roboczy testowanego środka zasadowego. Spryskać wykładzinę punktowo w mało widocznym miejscu. Odczekać trzy minuty. Przycisnąć pięścią do wykładziny kawałek białego ręczniczka, lub chusteczki i przytrzymać przez 30 sekund. Jeśli na chusteczce pojawił się kolor wykładziny, to możemy mieć problem ze stabilnością koloru i należy wtedy wykonać jeszcze test czerwony (patrz niżej). Jeśli na chusteczce widzimy jedynie barwę roztworu oraz brudu, to znaczy, że kolor jest stabilny.

Test czerwony. Miejsce, w którym był wykonany test niebieski, spryskać roztworem roboczym środka kwaśnego B109. Odczekać trzy minuty. Przycisnąć do testowego miejsca czystą chusteczkę i odczekać 30 sekund. Jeśli transfer koloru ustał, to znaczy, że będziemy po czyszczeniu w stanie ustabilizować kolory wykładziny i możemy czyścić ostrożnie wykładzinę środkiem użytym w teście niebieskim pomimo chwilowej destabilizacji koloru. Jeśli nie udało się ustabilizować koloru, to definitywnie musimy zrezygnować z użycia tego środka.

zródlo - PROFCHEM

 Inne ciekawe strony oraz partnerzy:

http://www.katalogbiznesu.pl

http://www.emiasto.org

http://www.favore.pl

http://msp.money.pl

http://szczegoly.pkt.pl

 

Czyszczenie dywanów Lutcza-Domaradz-Jasienica_Rosielna

www.korona.com.pl

Czyszczenie kostki brukowej,elewacji, pokryć dachowych

Mapka dojazdu

Krosno, Korczyna, Miejsce Piastowe, Krościenko Wyżne,
Wojaszówka, Jedlicze, Iwonicz Zdrój, Rymanów, Dukla, Lutcza, Domaradz,
Odrzykoń, Frysztak, Strzyżów , Brzozów, Rzeszów, Sanok, Jasło